Ana Sayfa Doğubayazıt, Eğitim, gündem 6 Kasım 2023

Doğubayazıt Kızılay’ın düzenlemiş olduğu Kızılay Haftası etkinlikleri İlçe Milli Eğitim Konferans salonunda gerçekleşti.

Türkiye genelinde 29 Ekim 4 Kasım 2023 günleri içerisinde kutlanan Kızılay Haftası Doğubayazıt ilçesinde 1 hafta boyunca çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Kızılay Haftası kutlamaların ilk gününde Türk Kızılay Doğubayazıt Şube Başkanı Kemal Şahin ve beraberindeki ekibi, İlçe Kaymakamı Murat Ekinci’yi makamında ziyaret ederek şube çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Daha sonra Doğubayazıt ilçe merkezi ve köylerinde 1 hafta boyunca yapılan çeşitli etkinlikler ile vatandaşlara ulaştılar.

Kutlamaların son gününde ise, Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Doğubayazıt Şube Başkanı Kemal Şahin yaptığı konuşmasında “Kızılay insan odaklı çalışan dil din renk fikir ayrımı yapmaksızın insan acısının olduğu her alanda bulunmaya gayret etmiştir. Kızılay Doğubayazıt şubesi olarak bizde sosyal yardımların yanında toplumsal değerlerin yaşatılması, farkındalık projeleri, sosyal sorumluluk projeleri ile topluma güç ve destek vermeye gayret ediyoruz. Kızılay’ın bu anlamlı gününde toplumun her bir bireyin Kızılay’a destek ve Gönüllü olmasını bekliyoruz” dedi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Doğubayazıt ilçe Kaymakamı Murat Ekinci, “1868 yılında kurulan Kızılay savaşta, barışta, depremde ve her türlü afetlerde kendi halkının yanında olmuştur. Doğubayazıt Kızılay Şubesinin çalışmalarını yakinen takip ediyor ve burada görev yapan arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Dünyanın her yerinde din, dil, ırk gözetmeksizin Türk Kızılay’ı her zaman gitmiş dertlere derman olmuş ve yardımlardan bulunmuştur. Her an ilçemizde ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Doğubayazıt Kızılay şube personellerimizi tebrik ederek, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster