Ana Sayfa Doğubayazıt 6 Nisan 2023

DOĞUBAYAZIT SOKAKLARINDA BAHAR TEMİZLİĞİ

Doğubayazıt Belediyesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü tarafından ilçede yol yıkama çalışmaları başlatıldı.

Doğubayazıt Belediyesince yapılan açıklamada son 2 yılda şehrin %80’ininin asfaltlandığı vurgulanırken, modern kaldırımlar ve peyzaj çalışmaları ile Doğubayazıt’ın 20 yılda beklenen hizmetlere 4 yılda kavuştuğu dile getirildi. Yollarda biriken çamur ve toprakları temizlemek adına yürütülen proje doğrultusunda, mahalle, sokak ve caddelerin belediye ekipleri tarafından yıkanacağı belirtildi.

Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar ve muhtarların katılımı ile Koçkıran Mahallesi’nde başlayan yol yıkama çalışmalarına dair açıklama yapan Acar; “Belediye tek başına hizmet yaptı diyemeyiz. Biz bütün hizmetlerimizi halkımız ile birlikte yapıyoruz. Katılımcı belediye olarak halkımızın fikirlerini alıyor, harmanlıyor ve uyguluyoruz. Gözle görülür hizmetlerimizi sürdürülebilir yapabilmemiz için halkımızın da bize bu konuda yardımcı olması bizi daha da güçlendiriyor. Uzun yıllar bu hizmete aç kalan halkımıza, son zamanlarda yönetimimiz ile birlikte ciddi çalışmalar yaptık. Ekiplerimizin gece saatlerine kadar yaptığı yıkama çalışmaları ilçemiz için önemli. Değerli Doğubayazıt halkı, bu hizmeti çoktan hak etmişti. Kurumsallaşan Belediyemiz, kirli siyasetten uzak, tamamen halkına hizmet etmeyi amaç edinmiş ve bunu başarmıştır. ” dedi.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster