Ana Sayfa Doğubayazıt 18 Nisan 2022

AĞRI ANADOLU DERNEKLERİ FEDERASYONU
TİCARİ SEMİNER VERDİ
Dernek Üyesi Uzmanlar Yeni Teşvik Sistemleri Hakkında Esnafı Bilgilendirdi
Mehmet Koç
Ekonomik krizle mücadele kapsamında çıkarılan yeni teşvik tedbirleri Ankara’daki Ağrılı tüccar ve esnafa anlatıldı. Esnaf lehinde  yapılan son değişiklikler, bu konudaki hak ve yükümlülükler dernek uzmanları tarafından vatandaşlar ile paylaşıld.
 
İftar yemeği sonrasında Başkan Nuri Aydemir yaptığı konuşmada, SALGIN hastalık sebebiyle bu zamana kadar bir araya gelemediklerini, hastalığın azalması ile birlikte yeniden toplantılara başlayacaklarını belirti.
 
Başkan Aydemir ” ekonomik kriz, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı sebebiyle yeni mevzuat değişiklikleri yapılmıştır. İstedik ki bu değişiklikler hakkında hemşerilerimizi bilgilendirelim ve bu sebeple de daha çok tüccar ve esnaf hemşerilerimizi davet ettik. O sebeple Uzmanlarımız KOSGEP  yardımları ve diğer yatırım teşvikleri hakkında sizlere bilgi sunacaklardır” dedi.
 
Daha sonra konu hakkında yetkin uzmanlar son değişiklikler hakkında ayrıntılı bir şekilde Ağrılı esnaf ve tüccarları bilgilendirdi ve mevcut teşviklerden yararlanılması için başvuruda bulunmalarını istediler.
 
Tereddüt halinde dernekten danışmanlık hizmeti alınabileceğini belirten uzmanlar Devlet tarafından verilen bu ucuz kredi ve hibelerden istifade edilmesi gerektiğini ifade ettiler.
 
Dernek toplantısına her zaman erinmeden katılan Çevre eski bakanı Ziyaettin Tokar, eski milletvekilleri Hanefi Alır ve Abdulkerim Aydemir de hazır bulundular

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster